Föräldramöte nu på onsdag (4/9) kl. 17.30-20.00.

Vi har strul med bloggen just nu. Vi har flera inlägg gjorda men som inte gått att publicera. Vi har tidigare råkat ut för bugg i systemet som lösts efter ett par veckor och hoppas att vi snart kan använda den som vanligt.

Vi kommer att börja föräldramötet med en halvtimmes information om verksamheten 17.30-18. Efter det så kommer som vi skrivit tidigare Sara Winter och Karin Herlander från Familjefokus att prata om föräldraskap och stress kl. 18-20.

Info från styrelsen:

När föräldramötet avslutats kl. 20.00 kommer almanacksbladet för läsårets arbetsplikt att sättas upp så ni kan skriva i vilka två helger ni väljer. Det kan vara bra att ha med almanackan för detta. Ulrika kommer att finnas för att svara på frågor om detta och om man vill bli visad var städsaker och listor finns. Om man inte har möjlighet att komma på mötet så ansvarar man själv för att skriva in sig på listan. /Styrelsen